Loading...

Při štědrovečerní večeři vdechl muž hrášek z bramborového salátu. Sedí na židli, silně kašle a dusí se. Je brunátný v obličeji a drží se za krk. Najednou se zvedne, udělá pár kroků a zachytí se o sporák, kde zůstal na pánvi rozpálený olej a svrhne jej na sebe. Olej ho popálí na hrudníku. Upadá na zem,o hranu linky si udělal tržnou ránu na čele která silně krvácí, postupně je cyanotický, ztrácí vědomí, pulz 120/min, slabě hmatný. Při příjezdu posádky bezvědomí,nedýchá. Pracovní diagnóza,léčba a směřování pacienta.
Řešení:
Muže do 120 kg by v bezvědomí neuzvedl ani rambo, nic proti  i 50-ti kilová žena by byla problém, pokud se jedná o domácí prostředí bez pomůcek: odsávačku doma fakt nemám (ambuvak ano), dobrá, pokud tedy mechanické vyčištění, převalit na bok a údery mezi lopatky, pokud nepomáhá zahájit KPR, rozhodně bych se nepouštěla do tracheotomie nebo koniopunkce. je nutné si uvědomit že po selhání dechu bude následovat selhání oběhu, takže neotálet zajišťováním DC ale resuscitovat.

Comments(2)

 • 23. 7. 2021, 17:06  Odpovědět

  You could definitely see your enthusiasm within the work you write.

  The arena hopes for more passionate writers such
  as you who aren’t afraid to mention how they believe.
  All the time follow your heart.

 • 24. 7. 2021, 11:14  Odpovědět

  It’s remarkable to visit this site and reading the views of all colleagues about this piece of writing, while I am also zealous of getting know-how.

Leave a Comment