Loading...

Oblast kardiovaskulární a neurologie

PLAC Test
Dokáže odhalit predispozice kardiologických i neurologických onemocnění. Je sledována hladina enzymu Lp-PLA, která se výrazně zvyšuje při hrozícím nebezpečí infarktu myokardu nebo mrtvice. PLAC Test je unikátní. Identifikuje výhradně zánět v cévách.

GenScan, genetické vyšetření Alzheimerovy choroby
Vyšetření na genové bázi dokáže odhalit predispozici k tomuto onemocnění.

Oblast urologie a gynekologie

Prostate health index
Tato novinka je schopna z jednoho vyšetření odhalit případný karcinom prostaty. Pomůže v otázce, zda má pacient podstoupit biopsii prostaty při vyšších hodnotách onkomarkru PSA.

LBC (liquid based cytology)
nová metoda zpracování stěru z děložního čípku. Výhodou jsou kvalitněji připravené preparáty. Při klasické metodě může být nanesení buněk na sklo nerovnoměrné, buňky se překrývají a poškozují, což může ztížit mikroskopické hodnocení. LBC umožňuje i vyšetření na přítomnost HPV (lidský papilomavirus), případně i další imunohistochemická či genetická vyšetření.

Oční lékařství (oftalmologie)

Retcam 3
V současnosti nejmodernější digitální zobrazovací systém v ČR. Slouží k prostorovému, barevnému digitálnímu zobrazení především očního pozadí (retiny), ale i přední části oka (rohovka, víčka, atd.) dětí i dospělých. Využívá se mimo jiné k diagnostice retinopatie nedonošených dětí (ROP = retinopathy of prematurity), tedy závažného onemocnění sítnice, postihujícího pouze nezralé, předčasně narozené děti, které může končit slepotou.

Fundus kamera
Přístroj určený k vyšetření a záznamu očního pozadí, kdy ve většině případů není nutné „rozkapání oka“. Tím se zvyšuje komfort a namáhání oka očními kapkami.

Stomatologie
Metoda získávání růstových faktorů z plasmy konkrétního pacienta – tyto faktory lze využít v oblasti stomatologické chirurgie, v parodontologii a u zubních implantátů. Zvyšují hojivost, regeneraci a náhradu měkkých i kostních tkání.

Gastroenterologie

Zobrazovací metoda

Virtuální kolonoskopie
Kolonoskopie, která nebolí. Nepříjemné vyšetření tlustého střeva sondou se dá nahradit pohodlnou a rychlou výpočtovou metodou. Virtuální kolonoskopie však má své riziko: je to záření.

Léčebné metody

ACP (Autologous Conditioned Plasma) – způsob léčby, využívající vlastní krev (plazmu)
s bohatým obsahem krevních destiček a růstových faktorů zejména v ortopedii. Specialisté používají injekce i na léčbu tenisových loktů, poraněných kolen, pat, šlach, úponů svalů nebo bércových vředů.

MDM (metoda mesodiencefalické modulace)
Léčba se provádí u polyneuropatie diabetických pacientů. Jedná se o neinvazivní elektrofyziologickou stimulaci centrálního nervového systému (CNS) terapeutickými proudovými impulsy, které pacient při aplikaci nevnímá. Impulsy působí na část CNS, a to na mezimozek.

Operační výkony

Endoskopická operace karpálního tunelu
Významně snižuje riziko komplikací oproti klasickým způsobům operativního řešení.

Aliar systém (bronchiální termoplastika)
léčba těžkých forem astma bronchiale, pomocí speciálního katetru se ohřívá sliznice v průduškách.

BAHA sluchadlo – sluchadlo zavedené do kosti.
Je řešením pro těžce sluchově postižené s trvalým výtokem z uší nebo pro pacienty s velmi úzkým či zcela nevyvinutým zvukovodem.

 

Článek je převzatý od MUDr. Zbyňka Mlčocha

Comments(1)

 • Claudia Clement
  11. 8. 2020, 12:03  Odpovědět

  Hi, We are wondering if you would be interested in our service, where we can provide you with a dofollow link from Amazon (DA 96) back to arim.cz?

  The price is just $87 per link, via Paypal.

  To explain what DA is and the benefit for your website, along with a sample of an existing link, please read here: https://pastelink.net/1nm60

  If you’d be interested in learning more, reply to this email but please make sure you include the word INTERESTED in the subject line field, so we can get to your reply sooner.

  Kind Regards,
  Claudia

Leave a Comment